GoLite: Paradox

 

V této minirecenzi se zaměříme na další výrobek od firmy GoLite a to kalhoty Paradox, které jsme v létě loňského roku otestovali pro firmu Rockpoint. Jedná se o univerzální, lehké a skladné kalhoty, které díky absenci technických detailů, vyniknou zejména svojí univerálností . Mezi další přednosti pak patří 100% nepromokavost, kterou zajišťuje použitý materiál Trinity™. Jedná se třívrstvou konstrukci, přičemž samotná polyuretanová membrána je vlaminována mezi dvě vrsty elastického materiálu. Ten poté dodává výrobkům pružnost a samozřejmě nepromokavost. Výrobce udává parametry nepromokavosti: 10 000 mm a u prodyšnosti číslo 10 000 g/m²/24 h. Právě u prodyšnosti se nejedná o příliš vysoké číslo, takže jednoduše řečeno: v kalhotech se budete častěji "potit". Kalhoty se vyrábí v dámském i pánském provedení v jediné - šedé barvě. Testovaný produkt dodává na trh firma Rockpoint.

 

Kalhoty GoLite Paradox jsou dostupné v univerzální šedé barvě.

 

Díky jednoduchému střihu Vám kalhoty dobře padnou. Testovali jsme pouze "pánské" provedení kalhot.

 

Kalhoty GOLITE Paradox mají stejně jako bunda Gamut univerzální použití. Lze je využít pro turistiku, v zimě pro běžecké lyžování, ale i jako vycházkový oděv do města. Kalhoty zaujmou až nevšedně jednoduchým vzhledem - žádné viditelné zipy ani stahovací prvky. Vyrábí se v pánském i dámském provedení. Oproti bundě mají kalhoty více technický střih, jsou vypasované v kolenou a poskytují možnost nastavení šířky nohavice. V pase nahrazuje stahování široký všitý gumový pás. Zapínání kalhot doplňuje zip překrytý légou a jeden stiskací knoflík. Další dva stiskací knoflíky jsou na konci nohavic, kde je možné kalhoty rozepnout díky zipu překrytého légou. Tyto detaily společně s podlepenými švy podporují důležitou vlastnost kalhot - nepromokavost. Jediná drobná kapsa na zip je v zadní části. Softshellový materiál je oproti bundě Gamut jemnější, vodoodpudivá úprava je zachována. Kalhoty jsme testovali v průběhu června a července při nejrůznějších aktivitách. Použity byly při běžné turistice v Beskydech, při běžném nošení ve městě i na procházkách v okolí našeho bydliště, dále byly využity na školním vodáckém kurzu nebo při jiných vícedenních aktivitách. Nejvýznamnějším kladem kalhot je jejich váha (okolo 300g) a opět výborná skladnost. Je použit příjemný svrchní a voděodolný materiál, který bez problémů odolá silnějšímu dešti. Výhodou je technický střih, který dobře sedí a hlavně elastický materiál (7%), díky kterému se budete v kalhotách cítit opravdu dobře. Jako nevýhodu lze uvést až příliš jednoduché řešení pasu, kdy kalhoty musí doslova přesně „padnout“. Díky technickému střihu a elastickému materiálu jsou kalhoty vhodné spíše do chladnějšího počasí. Celkově lze kalhoty zhodnotit jako univerzální, velice lehké a kvalitně zpracované.   

 

Jednoduchý střih kalhot dobře sedí a díky váze (300g) kalhoty ani necítíte.

 

Kalhoty mají jednoduché zpracování v pase. Díky nenastavitelné gumě však nemusí padnout každému...

 

Spodní část nohavic je vyřešena opět jednoduchým způsobem včetně dvou možností nastavení šířky nohavic.

 

V případě teplejšího počasí lze kalhoty rozepnout ve spodní části.

 

Za dva měsíce, kdy jsme softshellové kalhoty testovali, nedoznal materiál sebemenších změn, byl plně funkční a výborně se osvědčil i během našeho pobytu v Alpách. MOC činí 2490,- Kč (Rockpoint), ovšem ve slevě je možné je zakoupit za výhodnější cenu. Kalhoty doporučujeme všem outdoorovým nadšencům.

 

 

Více informací nejen o výrobcích firmy GoLite se dozvíte přímo na jejich webu. Stačí kliknout na obrázek...

 

 

 

Testovaný produkt dodává na trh firma Rockpoint.

 

13. 02. 2010

Jana a Martin
sulganova.j@seznam.cz

martin@ursus.cz