Cestovatelské přednášky

Nabízíme poutavé přednášky a besedy z našich cest po celém světě. Přednášky jsou určeny pro školy, školní exkurze, zájmové kroužky, knihovny, muzea, kluby a vůbec všechny, kdo mají rádi cestování, hory, přírodu i kulturu a chtějí se něco nového dozvědět a prožít. Atmosféru přednášek dokresluje projekce autorských fotografií a videí, obohacené o dobrodružné, poutavé a zábavné příběhy z cest i o hudbu typickou pro danou oblast.

Běžná délka přednášek je 90 minut, ale jsme schopni ji pozměnit podle potřeb posluchačů. Prezentace mohou být také přizpůsobeny požadavkům vyučujícího (na základě aktuálního učiva zeměpisu, dějepisu atd.). Všechny přednášky naplňují učivo průřezových témat Environmentální výchova, Multikulturní výchova a Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech a vedou k rozvoji klíčových kompetencí.

Cena přednášek a kurzů je stanovena dle předchozí dohody na základě počtu posluchačů a dojezdové vzdálenosti. Jsme schopni vystavit příjmový doklad.

 

Etiopie: Cesta za bohatstvím chudé země

Napínavé povídání o zemi, která je špinavá i čistá, chudá i bohatá, klidná i pulzující. Kde je třeba mít neustále oči otevřené a smysly napnuté, aby Vám neušel žádný z mnoha signálů, které Etiopie vysílá. Není to rozhodn ě cesta jednoduchá, ale pokud se na ni jednou vydáte, zůstane ve Vás navždy...

 

• přednáší: Vašek Kubeček (kontakt: vaclav.kubecek@ursus.cz)

ukázka fotografií

 

 

 

 

 

 

 

 

Čína: Velká neznámá

Čína – země mnoha tváří. Velká, přelidněná, žlutá, horká, stará, rudá...dalo by se najít bezpočet přívlastků, které by tuto neskutečnou a zároveň až příliš skutečnou zemi charakterizovaly. Jaké je ale postavení Čínské lidově demokratické republiky v reálném světě? Nahlédneme s Vámi pod pokličku třináctimilionového velkoměsta Guangzhou či hlavního města Pekingu, stejně jako pod zelený baldachýn deštného lesa v malebných oblastech národního parku Jinggangshan či ostrova Hainan v jihočínském moři.

 

• přednáší: Vašek Kubeček (kontakt: vaclav.kubecek@ursus.cz)

ukázka fotografií

 

 

 

 

 

 

Malajsie: Země rozkročená nad mořem

Zajímá Vás region jihovýchodní Asie? Rádi byste se tam podívali, ale zatím jste neměli tu příležitost? V našem povídání se dozvíte vše podstatné o jedné z nejvyspělejších zemí regionu - Malajsii. Prohlédneme si pulzující hlavní město Kuala Lumpur i ostrov Penang s nejmenším národním parkem na světě. Vydáme se do rozsáhlých horských čajových plantáží a podíváme se také na krásy a záludnosti tropického pralesa.

 

• přednáší: Vašek Kubeček (kontakt: vaclav.kubecek@ursus.cz)

ukázka fotografií

 

 

 

 

 

 

 

Nabídka Honzy Husáka